Home / Akcesoria dla niemowląt / Jak wybrać idealny kosz Mojżesza?
różowy kosz Mojżesza

Jak wybrać idealny kosz Mojżesza?

Każdy, kto zdecydował się na zakup kosza dla niemowlaka, z pewnością wie, że wybór nie jest prosty. Ze względu na spory koszt, nie należy podejmować takiej decyzji pochopnie. Warto, dokładnie przyjrzeć się poszczególnym modelom i rozważyć własne oczekiwania.

 

Dlaczego właśnie kosz?

Kosz Mojżesza jest naprawdę bardzo dobrym i użytecznym elementem wyposażenia dziecięcego pokoju. O jego przewadze nad tradycyjnym łóżeczkiem, wie każda mama, której maluch upodobał sobie matczyne ramiona i za nic w świecie nie chce w tym łóżeczku leżeć. Kosz jest niewielki, a więc przytulny. Maluch, który dopiero co opuścił bezpieczny, maminy brzuszek, zdecydowanie woli mniejsze przestrzenie, bo one dają mu poczucie komfortu i ciepła. Natomiast dla rodziców kosz może stanowić prawdziwe wybawienie, ponieważ można go łatwo przenosić w dowolne miejsce. Jest lekki i poręczny, a przy tym w pełnie bezpieczny. Postawiony przy sypialnianym łóżku, zaoszczędzi mamie ciągłego wstawania do płaczącego malucha- poprawi więc długość i jakość snu zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

 

Cechy idealnego kosza Mojżesza

Na rynku istnieje wiele modeli koszy dla dzieci. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na rozmiary i wagę kosza. Im większy, tym dłużej posłuży. Lekki, zapewni sprawne i bezproblemowe transportowanie. Nie bez znaczenia jest też materiał, z którego jest wykonany kosz. Wiklina to tradycyjne rozwiązanie, ale istnieją też kosze filcowe czy plastikowe. Ale dobry kosz Mojżesza sklep powinien być przede wszystkim bezpieczny i łatwy w czyszczeniu.