Home / Zabawki / Kostka Rubika dla najmłodszych

Kostka Rubika dla najmłodszych

Od momentu stworzenia kostki Rubika minęło już kilkadziesiąt lat. Mimo to wciąż podbija serca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Ta uniwersalna zabawka to najlepszy prezent, jakim możemy obdarować swoje dziecko.

 

Dlaczego kostka?

 

Kostka jest grą logiczną, która przyczynia się do rozwoju u dziecka umiejętności myślenia logicznego oraz przestrzennego. W przypadku mniejszych dzieci umożliwia im również ćwiczenie motoryki małej. Ponadto kostka Rubika jest tym rodzajem zabawki, który nigdy się dziecku nie znudzi.

 

Nawet jeżeli pociecha zaprzestanie zabaw z kostką to jest pewne, że z czasem do niej powróci. Wynika to z niewiarygodnej ilości rozwiązań, jaką oferuje gra. Niezależnie od doświadczenia i czasu spędzonego nad kostką może latami zaskakiwać zarówno dziecko, jak i dorosłego, trenując umiejętność logicznego myślenia.

 

Magiczna kostka to również zabawka, którą zawsze można zabrać ze sobą. Jej niewielki rozmiar pozwala na włożenie do torebki lub trzymanie jej w wózku. Dziecko bawiąc się kostką, między innymi w poczekalni, nie będzie przeszkadzało innym, jak mogłoby to mieć miejsce w przypadku innych zabawek, jak samochodzik.

 

Rodzaje kostek

 

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów magicznych kostek. Standardowy rozmiar zabawki to 3x3x3. W takim modelu zabawka posiada po 9 sześcianów na każdym z boków kostki. Ten model będzie odpowiedni dla starszych dzieci oraz dorosłych początkujących.

 

Dla najmłodszych zaleca się kostkę 2x2x2, która na każdym ze swych boków posiada jedynie 4 sześciany. Dzięki temu prawidłowe ułożenie jest znacznie prostsze i nie zniechęci dziecka na początku zabawy.