Home / Zabawki / Kostka Rubika- idealny prezent dla dzieci ciekawych świata

Kostka Rubika- idealny prezent dla dzieci ciekawych świata

Łamigłówki intelektualne to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i sprawdzenie możliwości swojego intelektu. Nic zatem dziwnego, że rodzice podsuwają je pod nos swoim pociechą. Chcą w ten sposób oderwać swoje dzieci od monitorów komputera i pokazać im, że istnieją ciekawsze rozrywki niż krwawe gry w sieci.

 

Czego może nauczyć dziecko kostka Rubika?

 

Przede wszystkim wytrwałości i determinacji w dążeniu do celu. Jej ułożenie to nie bułka z masłem. Zwłaszcza dzieci w wieku przedszkolnym mają z nią nie lada problem. Przez to zadają sobie jak mantrę pytanie: Jak ułożyć kostkę Rubika, tak by wszystkie kolory do siebie pasowały. Zwykle kończy się to tak, że tym zadaniem zostają obarczeni również pozostali członkowie rodziny. Niemniej kostka Rubika to świetne ćwiczenie spostrzegawczości i kreatywności. Dzięki niej dziecko zauważa, że można dojść do celu, stosując różnorakie metody. Kostka Rubika nadaje się także do nauki geometrii, gdyż świetnie wpisuje się w tematykę figur przestrzennych.

 

Jak ułożyć kostkę Rubika?

 

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jest tyle możliwych kombinacji i wariantów, że każdy musi znaleźć dla siebie ten odpowiedni. Niemniej powstało już tysiące opracowań naukowych, które podejmują ten temat. Wszystkie one podają jedynie ogólne wytyczne, jednak to czy uda się je zrealizować, zależy od indywidualnych umiejętności gracza.

 

Jak ułożenie kostki Rubika wpływa na psychikę dziecka?

 

Z pewnością pozytywnie, gdyż podnosi jego morale. Malec jest dumny, że podołał tak trudnemu wyzwaniu intelektualnemu. Poza tym zabawa kostką sprawia mu najzwyklejszą przyjemność. Ponadto ułożenie jej to doskonały pretekst, by pochwalić się tym przed kolegami.