Home / Moda i odzież dla dzieci / Piżamy dla dzieci – na co zwracać uwagę podczas ich wybierania?
piżamy dla dzieci

Piżamy dla dzieci – na co zwracać uwagę podczas ich wybierania?

Zdrowy sen ma ogromne znaczenie dla dziecięcego zdrowia. Każde zaburzenia z nim związane odbijają się przy tym na tempie, w jakim maluch się rozwija. Na prawidłową higienę snu wpływa wiele czynników. Zwykle mówi się w tym kontekście zarówno o wygodzie dziecięcego łóżeczka, jak i o warunkach panujących w pokoju malucha. Nie bez znaczenia jest także jakość piżamy dla dzieci, warto więc zastanowić się nad tym, na jakie kryteria zwracać szczególną uwagę przygotowując się do jej wyboru.

Najważniejsze elementy piżamy dziecięcej

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z dwuczęściową piżamą dla malucha, koszulą nocną, czy też z body, powinniśmy pamiętać, że istnieje co najmniej kilka jej części składowych, które mogą obniżać komfort snu. Rodzice zwykle zwracają uwagę przede wszystkim na długość piżamy zastanawiając się zarówno nad właściwą długością nogawek, jak i rękawów. Tymczasem okazuje się, że również dekolt wpływa na to, jak piżamy dziecięce są odbierane przez swoich małych właścicieli. Tu najlepiej sprawdza się klasyczny dekolt półokrągły układający się pod szyją.

Jeśli piżama dziecięca ma długie rękawy, dobrze jest zatroszczyć się o to, aby zarówno w nich, jak i w nogawkach nie było ściągaczy. Rozwiązanie to jest lubiane przez dorosłych użytkowników, dzieci jednak zwykle nie potrafią regulować ściągaczy we właściwy sposób, odczuwają więc duży dyskomfort. Spodenki piżamy powinny być wyposażone w elastyczną gumkę. Zapewnia ona większy komfort noszenia, nie jest przy tym tak skomplikowana w obsłudze jak sznureczek, z których maluch może nie poradzić sobie najlepiej biegnąc nocą do toalety.

Materiał ma znaczenie

Przyglądając się piżamom dziecięcym dostępnym w sprzedaży na TXM.pl, warto zwracać uwagę także na to, z jakiego materiału je wyprodukowano. Im wyższa jest jego jakość, tym lepiej. Producenci piżam dla dzieci coraz częściej stawiają na surowce hipoalergiczne. Dzięki temu można mieć pewność, że skóra malucha nie będzie podrażniona nawet, jeśli dziecko będzie spać w długiej i dość grubej piżamie. Najlepszą opcją niezmiennie pozostaje bawełna, choć w cenie są także piżamy lniane.