Home / Edukacja / Co można robić z blokiem technicznym?
biały blok techniczny

Co można robić z blokiem technicznym?

Blok techniczny to artykuł biurowy, który ma bardzo dużo zastosowań. Jest uniwersalny, a co za tym idzie bardzo praktyczny. Używa się go w szkołach, przedszkolach, biurach i domach. Przydaje się wszędzie. Co można z nim robić?

Materiał na kartki okolicznościowe

Papier z bloku technicznego nadaje się doskonale na kartki np. na urodziny, święta, czy też gratulacje z okazji ślubu. Jest też dobrym materiałem na unikatowe, ręcznie robione zaproszenia. Z bloku technicznego można też wycinać drobne, ozdobne elementy. Można do tego celu wykorzystywać specjalne dziurkacze do scrapbookingu. Można też wklejać je do specjalnych albumów na zdjęcia.

Ozdoby

Papier w bloku technicznym jest dość sztywny, więc nadaje się do przygotowywania ozdób. Co ważne, mogą to być ozdoby przestrzenne, np. bryły. Można też znaleźć wzory na bombki wykonane wyłącznie z papieru. Nadaje się on też do wycinania. Szczególnie dobrze prezentują się wycinane z niego śnieżynki. Można je zawieszać na sznurku lub przyklejać do szyb. To tani i prosty sposób na wprowadzenie świątecznej atmosfery w mieszkaniu.

Rysowanie

Blok techniczny nadaje się także do rysowania po nim oraz do malowania. Z racji z tego, że jest grubszy i bardziej sztywny niż blok rysunkowy nadaje się też do malowania. Dobrze wchłania akwarele, ale równocześnie nadaje się też do rysowania pastelami i węglem. Łatwo się rozcierają, więc rysunki prezentują się wyjątkowo dobrze.

Duży wybór bloków technicznych oferuje Biurwa: https://biurwa.pl/artykuly-szkolne-artykuly-kreslarskie-bloki-techniczne-o_c_520_1.html