Home / Zabawki / Kostka Rubika Pyraminx – co sprawdzić przed zakupem?

Kostka Rubika Pyraminx – co sprawdzić przed zakupem?

Kostka Rubika Pyraminx https://www.kostkirubika.pl/pl/c/Pyraminx/29 jest świetną odmianą dla tych, którym znudził się już klasyczny model z sześcioma ścianami. Jest to wersja czterościenna, która już na pierwszy rzut oka przypomina piramidę. To prawdziwa gratka dla tych, którzy oczekują odmiany. Istotne jest jednak to, aby decyzję o zakupie podjąć rozsądnie.

Jakość wykonania

Układanie kostki Rubika Pyraminx powinno być przyjemnością. Istotne jest to, aby układanka pochodziła od sprawdzonego producenta. Przez zakupem należy sprawdzić więc renomę marki. Lepiej unikać jest kostek „no name”, które nie spełniają zwykle obowiązujących standardów.

Przełożenie poszczególnych pól powinno przebiegać płynnie oraz sprawnie. Mechanizm nie może zacinać się. Istotne jest także to, aby trójkąciki były dobrze przymocowane do konstrukcji. W innym przypadku odpadną one w najmniej spodziewanym momencie. Taki zakup to wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Cena zakupu

Wiadomym jest, że nikt nie lubi przepłacać. Magiczna kostka Rubika w kształcie piramidy nie musi kosztować majątku. Średnia cena wynosi 30-50 zł.

Oczywiście bez większych trudności można znaleźć tańsze układanki, jednak ich jakość pozostawia zwykle wiele do życzenia. Osoby, które chcą zaoszczędzić powinny sprawdzić ofertę sklepów online.