Home / Pokój dziecięcy / Czy łóżko piętrowe z biurkiem dobre rozwiązanie?
łóżko piętrowe z biurkiem

Czy łóżko piętrowe z biurkiem dobre rozwiązanie?

Coraz więcej jest mieszkań o małej powierzchni. W tego typu domach mieszkają rodziny z dziećmi, które mają określone potrzeby. Mowa o nauce, wypoczynku oraz zabawie. W tym artykule dowiesz się, czy łóżko piętrowe z biurkiem jest tak funkcjonalne jak się może wydawać oraz, czy jest dobrym rozwiązaniem.

Łóżko piętrowe z biurkiem — dlaczego warto?

Jest to tego typu mebel, który łączy w sobie łóżka, półki, szafy oraz biurka. Pozwala to zaoszczędzić bardzo dużo miejsca w pokoju dziecięcym. Zarówno rodzice jak i dzieci będą zadowoleni. Stworzy to funkcjonalną przestrzeń. Nie ma potrzeby dokupywać kolejnych mebli. Jest to w pełni wystarczające, aby spełnić potrzeby pociech.

Kolejnym atutem jest sam wygląd. Przede wszystkim nie ma ograniczeń kolorystycznych. Bez problemu można dopasować te meble do wystroju pokoju dziecięcego. Każde piętrowe łóżko posiada barierki ochronne. Dzięki temu dziecko nie wypadnie z łóżka podczas snu.

łóżko piętrowe z biurkiem

Jak jako rodzic dobrać łózko piętrowe z biurkiem dla dzieci?

Łóżka piętrowe dla dzieci z biurkiem różnią się pod względem konstrukcji, materiałów oraz dodatkowych funkcji. Aby wybrać odpowiednie łóżko dla swojego dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów:

  • Wiek dziecka — łóżka piętrowe z biurkiem dla dzieci są dostępne w różnych rozmiarach i wysokościach, dlatego warto dostosować wybór mebla do wieku i wzrostu dziecka. Im dziecko młodsze, tym model łóżka powinien być niższy. Bezpieczne wchodzenie oraz schodzenie na zbyt dużej wysokości może być kłopotliwe.
  • Materiały i konstrukcja — podczas wyboru łóżka piętrowego z biurkiem dla dzieci warto zwrócić uwagę na użyte materiały oraz jakość wykonania mebla. Stabilną konstrukcję można poznać poprzez zastosowanie drewna oraz aluminium. Z pewnością zwiększy to bezpieczeństwo oraz sam okres użytkowania.
  • Przestrzeń do nauki — ważne jest, aby łóżko piętrowe z biurkiem dla dziewczynki czy chłopca oferowało wystarczającą przestrzeń do nauki. Dobrze, aby biurko było na tyle duże, by zmieścić się na nim książki, zeszyty, lampkę oraz laptop.
  • Personalizacja — dziecko często decyduje się na swój ulubiony kolor, bądź konkretną postać z bajki podczas zakupu mebla razem. Wiele łóżek piętrowych dla dzieci z biurkiem oferuje możliwość personalizacji, np. dodanie nawet lustra.