Home / Pokój dziecięcy / Dlaczego warto wybrać łóżko dziecięce rozsuwane?
łóżko rozsuwane dla dzieci

Dlaczego warto wybrać łóżko dziecięce rozsuwane?

Wybór łóżka dziecięcego może nastręczać rodzicom niemałych trudności. Taki mebel musi przecież spełniać szereg wymagań. Dobrym wyborem mogą okazać się łóżka rozsuwane. Warto poznać ich największe zalety i dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę przy ewentualnym zakupie. 

Jakie są największe zalety rozsuwanych łóżek?

Łóżka rozsuwane cieszą się dosyć dużą popularnością. Dlatego też dostępne są w ofercie niemal każdego sklepu z meblami. Łóżko dziecięce rozsuwane posiada sporo zalet, ze względu na które warto je docenić. Na uwagę zasługuje przede wszystkim to, że: 

  • zajmuje niewiele przestrzeni 
  • posiada praktyczną szufladę
  • doskonale nada się dla rodzeństwa 

Łóżko dla dzieci rozsuwane wydaje się być opcją idealną do niewielkich pokoi, w których nie zmieszczą się na przykład dwa osobne łóżka dziecięce. Ponadto, uważa się je za bezpieczniejsze od łóżka piętrowego. Nie trzeba bowiem obawiać się ryzyka związanego z ewentualnym upadkiem dziecka z wysokości. 

Jak wybrać rozsuwane łóżko?

Wybierając łóżko dla dziecka rozsuwane, trzeba zwrócić uwagę na różnego rodzaju kryteria. Przede wszystkim, istotne są wymiary mebla. Powinien być on dostosowany do wzrostu dziecka. Zdecydowanie lepiej kupić duże niż zbyt małe łóżko. Warto także przyjrzeć się temu, z jakiego materiału zostało ono wykonane. Zdecydowanej większości rodziców zależy także na tym, aby łóżko rozsuwane dla dzieci miało atrakcyjny design (duży wybór takich łóżek można znaleźć np. na https://interbeds.pl/lozka-rozsuwane-dla-dzieci). Do pokoju utrzymanego w skandynawskim stylu warto wybrać na przykład biały mebel. To także dobra opcja do niewielkich pomieszczeń. Dzięki jasnym meblom, pokój dziecięcy wyda się nieco przestronniejszy. Dużym zainteresowaniem cieszą się także łóżka w kolorze jasnego drewna. Będą one pasować do pokojów urządzonych w różnych stylach, zarówno w tradycyjnym, jak i loftowym. Lepiej unikać natomiast bardzo ciemnych mebli, gdyż mogą tworzyć w dziecięcym pokoju przytłaczająca atmosferę. Dla zdecydowanej większości rodziców istotna jest także cena łóżka, która może być jednak zależna od wielu czynników. Przejrzenie różnych propozycji daje największe szanse na znalezienie mebla atrakcyjnego cenowo oraz jakościowo.