Home / Zabawki / Czym jest magiczna plastelina?

Czym jest magiczna plastelina?

Coraz częściej rodzice wybierający zabawki dla swoich pociech decydują się na niestandardowe rozwiązania. Okazuje się bowiem, że czasem najwięcej zabawy zapewniają te produkty, które można uznać za niestandardowy wybór. Wcale nie trzeba wydawać majątku na skomplikowane zabawki, by zapewnić swojemu maluchowi długie godziny niczym nie skrępowanej zabawy.

Magiczna plastelina

Plastelina magiczna, bo tak też bywa nazywana, to stosunkowo nowy wynalazek, dostępny na rynku od niedawna. Przybiera ona postać gładkiej masy w żywych kolorach. W sklepach można także dostać jej bezbarwne, magnetyczne, wielokolorowe czy brokatowe wersje. Dlaczego zakup magicznej plasteliny dla swojego dziecka jest dobrym pomysłem?

Świetna zabawa bez brudu

Magiczna plastelina to wynalazek, który zadziwia swoimi właściwościami. Jeśli szarpnie się go mocno i zdecydowanie, rwie się jak papier. Przy delikatniejszym szarpnięciu z kolei ciągnie się jak guma. Tym, co z pewnością zadziwi malucha, jest fakt, że magiczną plastelinę można… rozbić. Wystarczy uformować z niej kulkę i uderzyć w nią młotkiem – plastelina pęka jak porcelana! Magiczna plastelina to doskonała zabawka, by wzbudzić w dziecku miłość do kreatywnych zabaw.