Home / Pokój dziecięcy / Z jakiego materiału powinna być wykonana pościel do wózka dziecięcego?
pościel dziecko

Z jakiego materiału powinna być wykonana pościel do wózka dziecięcego?

Przy wybieraniu pościeli do wózka dziecięcego powinno się przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została ona wykonana. Powinien charakteryzować się on określonymi cechami.

Pościel antyalergiczna

Przede wszystkim do wózka pościel powinna być antyalergiczna. Małe dzieci są bardzo podatne na wszelkiego rodzaju alergie. Stąd też zwykła pościel, na dodatek wykonana ze sztucznego materiału mogłaby znacznie zaszkodzić. Należy również pamiętać o tym, że wysypki, i inne skutki alergii u małych dzieci leczy się niezwykle trudno i jest to bardzo uciążliwe dla samego dziecka. Dlatego też warto unikać takich sytuacji.

Waga

Niezwykle ważne jest również zwrócenie uwagi na to, aby pościel do wózka była wystarczająco lekka. Zbyt ciężka kołderka może niestety ale sprawić, że dziecku będzie się pod nią bardzo ciężko poruszało. Ponadto, jeżeli taką pościel dziecko założy sobie na główkę, to może znacznie utrudnić sobie oddychanie. Dlatego też pościel taka powinna być lekka, aby nie utrudniała dziecku ruszania się w wózku. Kolorystyka z kolei powinna być raczej dobrana do płci dziecka. Przyjmuje się, że dla chłopców kupuje się niebieskie kołderki, a dla małych dziewczynek w kolorze różowym.