Home / Pokój dziecięcy / Idealne miejsce do snu dla niemowlęcia
niemowlak śpiący

Idealne miejsce do snu dla niemowlęcia

Na dzień przybycia do domu nowonarodzonego dziecka niemal wszyscy rodzice szykują się przez długi czas. Niektórzy przewracają swój dom „do góry nogami”, by zapewnić maleństwu jak najlepszą przestrzeń do rozwoju.

Miejsce do snu

Zdania specjalistów, co do miejsca, w którym niemowlę powinno spać, są podzielone. Jedni uważają, że dziecko najlepiej czuje się, gdy od początku noce spędza w łóżku razem z rodzicami. Buduje się wtedy nierozerwalną więź. Inni z kolei doradzają, że każdy najlepiej czuje się we własnej przestrzeni do spania. Tak i noworodek powinien spędzać noce we własnym łóżeczku. Decyzja pozostaje w gestii rodziców.

Tekstylia do łóżeczka

Typowa niemowlęca pościel do łóżeczka 120×60 ma wymiar 100×135 cm. Większa niż łóżeczko, kołderka zmniejszy ryzyko tego, że dziecko w czasie snu nie będzie przykryte, a jest to bardzo ważne zwłaszcza w początkowych miesiącach życia. Wybierając do łóżeczka pościel dla niemowląt należy sprawdzić, z jakich materiałów została uszyta. Najważniejsze, by nie były to tkaniny wykonane z włókien sztucznych lub wywołujących alergię. Najlepiej sprawdza się bawełniana pościel niemowlęca. Pozwala ona skórze oddychać i nie uczula. Z pewnością wpłynie to pozytywnie na sen dziecka.