Home / Akcesoria dla niemowląt / Czym są misie szumisie?

Czym są misie szumisie?

Z misiami szumisiami zapewne spotkali się rodzice małych dzieci, którym ciężko zapaść w sen. Maluchy czasami są niespokojne i trudno im usnąć. Okazuje się, że misie szumisie są w tej kwestii naprawdę pomocne. Co warto o nich wiedzieć?

Powstanie misiów szumisiów

Warto może wspomnieć kilka słów o tym, w jaki sposób narodził się pomysł na opatentowanie misiów szumisiów. Okazuje się, że na ten pomysł wpadła Polka, a dokładniej mówiąc Anna Skórzyńska, której dziecko miało problem z zasypianiem. Podczas, gdy używała suszarki do włosów, zaobserwowała, że maluch zaczyna usypiać. Jak się później okazało, potwierdzony badaniami został fakt, że szum działa uspokajająco i usypiająco na malucha. Tym samym postanowiła ona opatentować produkt, który będzie emitował szum zbliżony do tego, jaki wydostaje się z suszarki. Pomysł ten narodził się w 2013 roku, jednak misie szumisie pojawiły się w sprzedaży dopiero dwa lata później. Dlaczego tak? Otóż znalezienie firmy, która wykonałaby specjalny mechanizm szumiący było wielkim problemem. Obecnie misie można zakupić już na stronach internetowych czy w sklepach stacjonarnych.

Misie szumisie i ich zastosowanie

Kiedy przeważnie wykorzystywane są takie misie? Otóż idealnie sprawdzają się w przypadku małych dzieci, które mają problem z zaśnięciem. Dużym plusem misiów jest fakt, że można je prać w pralce, jednak tutaj trzeba pamiętać o tym, aby wcześniej wyjąć mechanizm szumiący. Temperatura wody w pralce nie powinna przekraczać tutaj 40 stopni Celsjusza. Wiele modeli szumisiów posiada dodatkowe funkcje, które sprawiają, że korzystanie z tego sprzętu jest jeszcze wygodniejsze. Niektóre z nich posiadają wbudowany dodatkowy czujnik snu. Taki czujnik automatycznie włącza urządzenie, gdy dziecko staje się niespokojne lub zaczyna płakać. Zakupić można również droższe modele misiów, które pozwalają na połączenie się pluszaka z aplikacją, jaką można ściągnąć na telefon. Takie rozwiązanie jest niezwykle pomocne, gdyż umożliwia sterowanie misiem nawet z innego pomieszczenia. Jeśli chodzi o wygląd misiów, to spotkać można kilka rodzajów tych urządzeń. Jedne charakteryzują się niebieskimi chusteczkami, inne są natomiast różowe lub białe.

Misie szumisie (https://mrbobas.pl/szumisie) mogą okazać się naprawdę pomocnym urządzeniem. Warto zastanowić się nad zakup takiego urządzenia, gdyż może ono znacznie ułatwić opiekę nad dzieckiem. W tym przypadku najlepiej udać się do stacjonarnego sklepu lub wybrać sprawdzone strony internetowe, które gwarantują przede wszystkim bezpieczeństwo podczas zakupów.