Home / Zabawki / Kostka rubika – trudny początek, wielka satysfakcja

Kostka rubika – trudny początek, wielka satysfakcja

W związku z niewysoką ceną i bardzo dużą rozpoznawalnością, jaką cieszy się kostka rubika 3×3, zabawka ta gości w niemal każdym domu. Niestety, niezwykle często w związku z wysokim poziomem trudności, nikt z domowników nie potrafi rozwiązać łamigłówki, a kostka leży zapomniana w kącie. Jeśli właśnie odnalazłeś taką zabawkę, a twoim marzeniem jest jej ułożenie i przywrócenie dawnej świetności gadżetowi, o którym każdy zdążył zapomnieć to doskonale trafiłeś. Z tego tekstu dowiesz się, jak trzymać kostkę, aby szybko zacząć, jak ułożyć pierwszą ścianę i od jakiego koloru najczęściej zaczynają profesjonaliści! Zapraszamy do lektury i wspólnej zabawy!

Mocny uchwyt – mocny start

Pierwszym problemem, który spotyka początkujących jest dylemat, jak trzymać kostkę. Wbrew pozorom, odpowiedź na to pytanie nie jest tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Dla ułatwienia, jako punkt odniesienia należy przyjąć środkowy klocek każdej ściany, jako że są to elementy obracające się tylko na jednej płaszczyźnie. Profesjonaliści zazwyczaj wybierają klocek koloru białego, sygnowany dodatkowo logiem Rubika.

Co dalej?

Jeśli wiesz już, jak trzymać kostkę Rubika 3×3, to czas przejść do tego co trudniejsze – jej układania. Najważniejsze jest, aby na pierwszym etapie skupić się wyłącznie na wybranej ścianie, a nie próbować układać każdej po trochu. Biały środkowy klocek zawsze powinien być skierowany ku górze. Tylko w ten sposób będziesz w stanie dalej dotrzeć, niż do ułożonego rządka na dwóch, oddalonych od siebie ścianach. 

Kostka Rubika to trudna łamigłówka, której podołać są w stanie tylko nieliczni. Spróbuj ułożyć pierwszą ścianę w przedstawiony sposób oraz metodą prób i błędów, a satysfakcja będzie olbrzymia, a ty będziesz w stanie układać kolejne etapy!