Home / Akcesoria dla niemowląt / Kupujemy rożek niemowlęcy

Kupujemy rożek niemowlęcy

Lista gadżetów, dodatków i akcesoriów, które pomagają opiekować się dzieckiem, robi wrażenie. Wśród jednak tych licznych, często mniej lub bardziej przydatnych rzeczy, z pewnością wartym uwagi są różki niemowlęce. Czym one są i jak się je powinno wybierać?

Czym są takie rożki?

Rożki niemowlęce to jeden z najbardziej przydatnych i chętnie wykorzystywanych do opieki nad dzieckiem dodatków. Są to specjalne otulacze, które służą do zajmowania się dzieckiem. Dzięki temu, że wykonane są ze specjalnego materiału, a także są odpowiednio usztywnione i posiadają pewne oraz stabilne zapięcie rewelacyjnie sprawdzają się w tej roli. Dzięki temu, że świetnie imitują warunki panujące w brzuchu matki, dziecko w takim rożku jest spokojniejsze, mniej płacze, a także nie grymasi.

Jak się powinno wybierać niemowlęcy rożek?

Żeby jednak można było osiągnąć zakładany efekt i cieszyć się zaletami, które oferuje niemowlęcy rożek, kluczowe jest to, aby go dobrze wybrać. Na co zatem powinno się zwracać uwagę, gdy kupuje się taki właśnie dodatek do opieki nad dzieckiem?

Rzecz jasna najważniejszą sprawą w tym wypadku jest to, aby rożek wykonany był z odpowiedniego materiału. Nie może to być produkt sztuczny, ponieważ rodzi to ogromne ryzyko, że skóra dziecka dozna podrażnienia w wyniku alergii. Polecanym materiałem jest przede wszystkim bawełna, która jest delikatna, miła w dotyku, a przede wszystkim jest bardzo bezpieczna.

Kolejną bardzo ważną sprawą, o której trzeba pamiętać, gdy rozważa się zakupienie rożka niemowlęcego, jest to, aby był on wyposażony w odpowiednie zapięcie. Jest to bardzo ważny element, ponieważ bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo, lecz również wygodę korzystania z takiego dodatku. Co zatem może być polecane? Szczególnie dużej uwadze warto poddać rożek z rzepami, ponieważ jest on wygodny i łatwy w obsłudze. Niepolecane są natomiast wersje zawiązywane, ponieważ często potrafią się poluzować, czym z pewnością nie budzą zaufania.

To oczywiście nie koniec spraw, o których trzeba pamiętać, gdy wybiera się taki dodatek. Innego typu kwestią jest to, czy ma to być rożek posiadający specjalne usztywnienie, czy też może jednak taki, który będzie go pozbawiony. Usztywnienie jest bardzo przydatne, ponieważ pozwala dziecku zachować stabilniejszą pozycję. Powinno się to wykorzystywać szczególnie wtedy, gdy maluch jest jeszcze bardzo mały, dzięki czemu będzie można uzyskać lepsze przyleganie ciała dziecka z ciałem rodzica. Jeśli jednak dziecko nieco podrośnie, poleca się wyjęcie takiego usztywnienia, ponieważ wtedy dziecko będzie już oczekiwało nieco większej wygody i swobody ruchu.