Home / Edukacja / Egzamin ósmoklasisty – jak pomóc dziecku się do niego dobrze przygotować?

Egzamin ósmoklasisty – jak pomóc dziecku się do niego dobrze przygotować?

Egzamin ósmoklasisty potrafi zestresować nie tylko uczniów, ale także ich rodziców. By dziecko mogło się do niego przygotować, warto by wykonywało różnego rodzaju ćwiczenia językowe oraz matematyczne. Dzięki temu oswoi się z nimi, a podczas testu nic go nie zaskoczy. Jak pomóc ósmoklasiście zdać egzamin z wysokim wynikiem?

Arkusze – egzamin ósmoklasisty


Przed dzieckiem egzamin ósmoklasisty? Arkusze z ćwiczeniami są świetnym sposobem na dobre przygotowanie do testu. Są one zbudowane w taki sam sposób, jak prawdziwe egzaminy. Mają podobne zadania, które – po wykonaniu wielu arkuszy – zaczynają się powtarzać i różnić jedynie liczbami. Właśnie dlatego tak dobrze przygotują dziecko do sprawdziany po ósmej klasie. Uczeń będzie miał je w małym paluszku.

Egzamin ósmoklasisty – testy


Do egzaminu można przygotowywać się na różne sposoby:

korzystając z fizycznych książek, np. repetytorium 8-klasisty,
robiąc zadania z arkuszy z poprzednich lat,
wykorzystując zbiory zadań.


Oprócz tego można wykorzystać także zasoby cyfrowe. W internecie można znaleźć darmowy lub płatny egzamin ósmoklasisty online. Najczęściej takie arkusze są dostępne z odpowiedziami, dzięki czemu dziecko może od razu sprawdzić, czy wykonało zadania dobrze. Jeśli nie – będzie mogło szybko znaleźć błąd i nauczyć się prawidłowego schematu wykonywania zadań.

Jeśli ósmoklasista zrobił błędy w zadaniach, może wrócić do nich kilka dni później i spróbować rozwiązać jeszcze raz. W ten sposób przyswoi potrzebną wiedzę i wykona zadanie dobrze podczas prawdziwego egzaminu.