Home / Akcesoria dla niemowląt / Jaki kupić nocnik dla chłopca?

Jaki kupić nocnik dla chłopca?

nocnik dla chłopcaNauka czystości to ważny etap w życiu dziecka. Maluch musi nauczyć się samokontroli i panowania nad swoim ciałem. To dla niego duże wzywanie. Jak ułatwić dziecku naukę samodzielnego korzystania z toalety? Przede wszystkim należy zadbać o wybór odpowiedniego nocnika. Jaki nocnik dla chłopca będzie najlepszy?

Jakie kryteria musi spełniać nocnik dla chłopca?

Po czym rozpoznać, czy nocnik jest odpowiedni? Na zakupy najlepiej wybrać się z dzieckiem, by upewnić się, że nocnik ma odpowiednią wysokość, a maluchowi jest na nim wygodnie. Przy pomocy pociechy łatwiej też będzie wybrać gadżet, który jest dla niego atrakcyjny wizualnie, co zachęci dziecko do nauki czystości. Rodzice chłopca muszą też zwrócić uwagę na inne kryterium. Nocniki dla chłopców muszą mieć podwyższony i zabudowany przód, żeby dziecko nie miało możliwości się posikać. Jeśli pojemnik będzie zbyt niski, chłopiec obsika i siebie, i podłogę, a to na pewno nie ułatwi mu nauki toalety.

Gdzie kupić nocnik dla chłopca?

Gdzie szukać nocników dla chłopców, jeśli wiele sklepów nie dzieli ich na dziewczęce i chłopięce? Wystarczy, że przeglądając ofertę różnych sklepów – czy to stacjonarnych, czy internetowych – rodzice zwrócą uwagę na budowę nocniczka. Nieważne jak jest oznaczony, byle posiadał zabudowaną cześć przednią, a będzie odpowiedni dla chłopca.