Home / Akcesoria dla niemowląt / Jakie zalety posiada smoczek jednorazowy?

Jakie zalety posiada smoczek jednorazowy?

Co prawda najpopularniejszymi smoczkami pozostają te wielokrotnego użytku, ale ludzie coraz częściej kupują smoczki jednorazowe. Przydatne bywają zwłaszcza w szpitalach, gdzie niemowlaki przebywają tylko tymczasowo. Jakie zalety ma smoczek jednorazowy i kiedy przydaje się on najbardziej? 

Smoczek jednorazowy jako gwarancja bezpieczeństwa

W niebezpiecznych czasach wirusów i bakterii dobrze unikać różnych zagrożeń. Podobnie jak rękawiczki czy maseczki – najbezpieczniejsze będą smoczki użyte zaledwie jeden raz. Nie wymagają one wiecznego przemywania, a wysoka jakość materiału TPE (czyli elastomeru termoplastycznego) zapewnia wysoką wytrzymałość. Smoczek jednorazowy zazwyczaj nie jest wykonany z lateksu i innych materiałów stosowanych w dawnych czasach, które mogły powodować alergię dziecka. Są przydatne zwłaszcza w szpitalach, kiedy nie trzeba za każdym razem badać dziecka względem reagowania na dane tworzywo. Szeroką ofertę takich smoczków można znaleźć na stronie MilkLab.pl.

Smoczek jednorazowy względem tych wielokrotnego użytku

Smoczek jednorazowego użytku posiada ten sam przepływ co najlepsze modele wielorazowe. Przy znacznie zwiększonym bezpieczeństwie cechuje się tą samą wygodą i łatwością używania przez dziecko. W tej samej cenie można uzyskać 25 smoczków wielorazowych i około 100 smoczków jednorazowych. Trzeba zaznaczyć, że smoczki wielokrotnego użytku wcale nie służą dziecku tak długo. Nic nie stanie się w przypadku, kiedy dziecko skorzysta z jednorazówki drugi raz. Trzeba je co prawda wymieniać częściej, ale różnica nie jest aż tak zauważalna. Dużą zaletą względem wielorazówek jest brak obowiązkowego mycia smoczka po każdym posiłku. Co prawda jego wymiana na butelce zajmuje trochę czasu, ale może być on krótszy niż każdorazowe przeczyszczanie.