Home / Uncategorized / Czym są wkładki laktacyjne i jaki kształt wybrać ?
wkładki laktacyjne

Czym są wkładki laktacyjne i jaki kształt wybrać ?

Wkładki laktacyjne przypominają nic innego jak małe gąbki, które wkłada się do biustonosza zapewniając sobie poczucie świeżości na długie godziny. Wkładki laktacyjne w skuteczny sposób zapewniają komfort każdej karmiącej kobiecie. Są niezwykle przydatne zwłaszcza podczas pierwszej fazy karmienia, gdyż wówczas laktacja nie jest jeszcze wystarczająco unormowana, przez co częściej zdarzają się niekontrolowane wycieki.

Przeznaczenie wkładek laktacyjnych

Wkładki laktacyjne wchłaniają mleko wyciekające tuż przed rozpoczęciem karmienia albo zaraz po jego zakończeniu. Co istotne rolą wkładek jest nie tylko ochrona przed zamoczeniem ubrania. Wkładki pełnią również funkcję ochronną dla podrażnionych w czasie karmienia brodawek sutkowych. Dzięki niezwykłej miękkości wkładek laktacyjnych brodawki karmiącej kobiety mają zapewnione uczucie komfortu co również skutecznie zapobiega wystąpieniu jakichkolwiek infekcji dermatologicznych. W dobrej jakości wkładkach laktacyjnych zastosowano bowiem naturalne włókna bambusowe oraz delikatną bawełnę zapewniającą stały dostęp świeżego powietrza.

Rodzaje wkładek laktacyjnych

Obecnie na rynku występują dwa rodzaje wkładek laktacyjnych , a mianowicie wkładki jednorazowe i wkładki wielorazowe. Wybór odpowiedniego rodzaju wkładek zależy od indywidualnych preferencji kobiety.

Jaki kształt wkładek laktacyjnych wybrać? 

wkładki laktacyjne

Odpowiednio dobrane wkładki laktacyjne powinny być uniwersalne, gdyż kształt piersi potrafi różnic się od siebie. Odpowiednim rozwiązaniem będą wkładki w kształcie łezek, które w odpowiedni sposób dopasują się do każdego kształtu i rozmiaru piersi. Przed zakupem warto zwrócić uwagę czy dane wkładki mają możliwość mocowania co zapobiegnie ich niekomfortowemu przemieszczaniu i w konsekwencji przemoczeniu biustonosza. Dobrej jakości wkładki laktacyjne można przykleić. Z tyłu wkładek znajdują się samoprzylepne paski, które zapobiegną przemieszczaniu się wkładek podczas ich użytkowania.
I na końcu warto dodać aby pamiętać o regularnym zmienianiu wkładek laktacyjnych co pozwoli czuć się świeżo i komfortowo.