Home / Akcesoria dla niemowląt / Stosowanie kropli na kolki

Stosowanie kropli na kolki

Kolki niemowlęce często spędzają sen z powiek rodziców. Stosuje się mnóstwo metod w celu skutecznego uśmierzania bólu brzucha u dzieci, niekiedy z mizernym skutkiem. Często po podjęciu wszelkich niefarmakologicznych sposobów decydujemy się na kupno bardzo popularnych kropli na kolki u niemowląt i dzieci.

Głównym składnikiem tychże produktów jest symetykon. Preparat ten rozbija pęcherzyki gazu w jelitach, dzięki czemu skutecznie zmniejsza napięcie jelit, a także usprawnia wydalanie gazów z organizmu dziecka. Dzięki lekom, które zawierają w sobie symetykon można skutecznie zniwelować kolki u niemowląt i dzieci. Decydując się na kupno skutecznych kropli na kolki klient często zastanawia się nad tym, które będą najlepsze oraz najskuteczniejsze i przyniosą zauważalną ulgę u dziecka.

Krople na kolki

Kropla Sab Simplex są obecnie bardzo popularne, także na polskim rynku. Powinny być one stosowane zgodnie z zaleceniami zawartymi na ulotce. W razie wątpliwości powinno skonsultować się z lekarzem, który powinien dobrze doradzić. Zalecane dzienne porcje tego preparatu zależne są od wieku – są inne jeśli mowa o dorosłych oraz dzieci w poszczególnych grupach wiekowych. Lek ten zawiera w sobie substancję czynną w ilości około 69 mg/ml zawiesiny.

Jeśli mowa o dzieciach poniżej czwartego tygodnia życia to zaleca się dawkowanie 10 kropli maksymalnie cztery razy w ciągu dnia. Niemowlętom zaleca się natomiast podawaniu sześciu porcji tego leku po 15 kropli (0.6ml), przy czym warto zaznaczyć, że maksymalna dzienna dawka to 3.6 ml zawiesiny.