Home / Pojazdy i wózki / Rowerek dla dziecka – jaki wybrać?
rowery dziecięce

Rowerek dla dziecka – jaki wybrać?

Ciepłe miesiące to idealny czas na to, aby spędzać z dzieckiem, jak najwięcej czasu wolnego na zewnątrz. Świeże powietrze jest bezwzględnie wskazane do prawidłowego rozwoju.
O ile młodsze dzieci muszą zadowolić się jedynie spacerami, o tyle te starsze, mogą rozpocząć praktykę swoich pierwszych sportów.
Doskonałym pomysłem będzie zapoznanie dziecka z jego pierwszym rowerkiem.
Oczywiście, z początku musi być to rowerek z dodatkowymi kółkami, które umożliwiają zachowanie równowagi oraz opanowanie jazdy. Jeśli chodzi o solidne i ładne rowerki dla dzieci, doskonałym wyborem będzie także specjalnie zamontowany kijek, który pozwala kontrolować jazdę swojej pociechy i chronić ją przed ewentualnymi upadkami.

 

Które dla dzieci rowerki będą najlepszym wyborem?

 

W sklepach z akcesoriami sportowymi, z całą pewnością nie brakuje przeróżnych rowerków dla dzieci. Z całą pewnością rozmiar roweru należy dopasować do wieku oraz wzrostu konkretnego dziecka. Ważne jest, aby rowerek był odpowiednio ustawiony, a jazda na nim sprawiała przyjemność, a nie torturę. Dlatego też siodełko powinno być odpowiednio wyprofilowane, a kierownica znajdować się powinna na odpowiadającej wysokości. Warto zadbać o nawet najmniejsze szczegóły, ponieważ od tego zależy komfort dziecka, które będzie miało przyjemność, jeździć na tym rowerku.