Home / Akcesoria dla niemowląt / Wanienka niemowlęca – niezbędne akcesorium do pielęgnacji
wanienka bebejou

Wanienka niemowlęca – niezbędne akcesorium do pielęgnacji

Pojawienie się małego dziecka w rodzinie wiąże się w koniecznością zapewnienia mu odpowiednich warunków do pielęgnacji. Jednym z niezbędnych przedmiotów, które trzeba kupić jest wanienka niemowlęca. Ten prosty, ale bardzo potrzebny sprzęt, będzie w pierwszych miesiącach życia dziecka używany codziennie i dlatego warto zastanowić się nad jego funkcjonalnością.

Czym są wanienki dla niemowląt?

Z reguły są wykonane z łatwego do utrzymania w czystości tworzywa plastikowego. Ten materiał nie tylko jest ciepły w kontakcie, ale także bardzo lekki, co ma niebagatelne znaczenie, kiedy wypełnioną wodą wanienkę trzeba przenieść w inne miejsce. Wanienka niemowlęca posiada ergonomiczny kształt, dzięki któremu łatwiej jest zapewnić bezpieczną kąpiel dziecku.

Wanienki dla niemowląt – praktyczne dodatki

Producenci tego typu sprzętów proponują wiele praktycznych dodatków, które poprawiają wygodę wykonywania codziennej czynności, jaką jest kąpiel małego dziecka. Jednym z nich jest mata antypoślizgowa do wnętrza, która pozwala na bezpieczną kąpiel. Dobrym dodatkiem jest również wygodny stojak, który pozwala wyeliminować uciążliwe schylanie się. Oprócz klasycznej wanienki dla niemowląt dostępne są one w formie praktycznej nakładki do zamontowania na dużej wannie, co pozwala zaoszczędzić miejsce w łazience.