Home / Pojazdy i wózki / Najlepszy wózek spacerowy
spacerówka czerwona

Najlepszy wózek spacerowy

Wybór wózka spacerowego wcale nie jest łatwym zadaniem, trzeba wziąć pod uwagę wiele kwestii. Ważna będzie funkcjonalność wózka i bezpieczeństwo dziecka. Na co zwrócić uwagę wybierając wózek parasolka?

Waga

Spacerówka parasolka powinna być lekka i poręczna, tak aby można było ją bez większych problemów złożyć, nie może też zajmować dużo miejsca. Najlepiej wybierać modele ważące nie więcej niż 7-8 kg, cięższy model niestety nie będzie praktyczny.

Kółka

Parasolki mają zazwyczaj niewielkie kółka, które sprawdzą się przede wszystkim w środowisku miejskim. Takimi wózkami będzie można bez problemów jeździć po ulicach i chodnikach, jeżeli jednak planujemy spacery na przykład po terenie leśnym, piaszczystym, lepiej zdecydować się na większe kółka piankowe.

Siedzisko

Kluczowa kwestia to siedzisko dla malucha. Parasolka wózek dla dzieci powinna mieć siedzisko odpowiednie głębokie i szerokie, zapewniające maluchowi komfort i wygodę.

Szelki

Kolejna bardzo ważna kwestia to szelki, najlepiej wybierać wózki z pasami pięciopunktowymi. Dzięki temu można mieć pewność, że maluch ich nie rozepnie i nie wypadnie podczas jazdy.

Rączki

Regulacja rączek jest ważna, szczególnie w przypadku bardzo wysokich albo bardzo niskich osób, warto zwrócić na to uwagę. Materiał, z którego wykonana jest rączka musi być trwały.