Home / Akcesoria dla niemowląt / Rodzicielstwo zero waste – pierwsze kroki
Pieluszka Kieszonka PUL z Mikropolarem

Rodzicielstwo zero waste – pierwsze kroki

Dla wielu osób narodziny nowego członka rodziny, to powód nie tylko do wielkiego szczęścia, ale także do rezygnacji z dotychczasowych pasji czy stylu życia jaki prowadziło się do tej pory. Bo jak można wyobrazić sobie przykładowo zwiedzanie świata z kilkumiesięcznym bobasem, czy życie w zgodzie z ideą zero waste, skoro mały człowiek to góra śmieci? Przykładowo same pieluchy wiążą się z ogromną liczbą odpadków.

Sposób na zmniejszenie ilości śmieci – pieluchy wielorazowe

Wyjściem z takiej sytuacji może być stosowanie pieluch wielorazowego użytku. Pieluszki wielorazowe dla niemowlaka nie tylko ograniczają produkcję śmieci w gospodarstwie domowym, na czym z pewnością zyskuje matka ziemia, ale również rewelacyjnie sprawdzą się w podróży – nie trzeba martwić się o zapas pieluch na kilka czy kilkanaście dni. Wystarczy mieć kilka pieluch wielorazowych i regularnie prać wkłady. Cóż za oszczędność miejsca!

Gdzie można kupić pieluchy wielorazowe?

Co prawda pieluchy wielorazowego użytku to wciąż nowość na polskim rynku, jednak z każdym rokiem są coraz powszechniejsze. Zestawy pieluch wielorazowych zarówno dla noworodków jak i nieco starszych dzieci można kupić w renomowanych drogeriach oraz sklepach z akcesoriami dziecięcymi – większość producentów posiada również własne sklepy, w których sprzedają takie pieluchy.